A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2019-04-24 Wednesday.
Üdvözöljük György nevű látogatóinkat!
Holnap Márk névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Évközi 21. vasárnap

  • Hétfőn reggel 8:00 órától 17:30-ig Szentségimádást tartunk a bazilikában. 17:00 órakor zenés áhítat kezdődik.
  •  Kedden tartjuk a Bazilika nyár végi búcsúját, Keresztelő Szent János vértanúsága napján. Az ünnepi szentmise 10:30-kor kezdődik az Abaúj-Zempléni Főesperesség papjai részvételével. A szentmise főcelebránsa Dr. Berkes László pápai prelátus, a mezőkövesdi Jézus Szíve templom plébánosa lesz. Szentmise végén rövid szentségimádást végzünk papi és szerzetesi hivatásokért. Úgy készüljünk, hogy részesei lehessünk az ünnepi találkozásnak.
  • Kedden az esti szentmise után Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyéje közelében.
  •  Pénteken 10.00 órakor ünnepi szentmisével kezdődik a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola tanévnyitója.
  • A délelőtt folyamán otthonukban meglátogatjuk idős testvéreinket. Az esti szentmisét követően a Jézus Szíve litániát imádkozzuk, majd csendes szentségimádást végzünk 20.00 óráig.
  •  Szombaton Fatimai  ima délelőttöt 
  • A májustól októberig tartó találkozók alkalmával az Abaúj-Zempléni Főesperesség papjai és hívei részvételével emlékezünk a Fatimai jelenések 100. évfordulójára. Szombaton 7:30 gyóntatás, 8:00-tól rózsafüzért imádkozunk elmélkedéssel, 9:00 órakor kezdődik a szentmise, főcelebránsa Varga Béla halmaji esperes-plébános úr.  Szeretettel várjuk a Mária tisztelő kedves híveket patakról és a környékbeli településekről is.
  • Jövő vasárnap 17.00 órakor kezdődik a Rózsafüzér Társulat titokcseréje és imaórája. 17.30-tól szentségkitétel és a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
  • Vadászi László atya kápláni szolgálata szeptember 3-án  befejeződik a sárospataki plébánián. A Neokatekumenális közösségben,  Debrecenben folytatja papi tevékenységeit. Köszönjük a plébánia hívei körében végzett 2 éves munkáját, Isten áldását kérjük további papi életére.