A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-21 Thursday.
Üdvözöljük Ágnes nevű látogatóinkat!
Holnap Vince névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Évközi 24. vasárnap

  • Hétfőn reggel 8:00 órától 17:30-ig szentségimádást tartunk a bazilikában. 17:00 órakor zenés áhítat kezdődik.
  • Kedden az esti szentmise után Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyéje közelében.
  • Pénteken az esti szentmisét követően csendes szentségimádást végzünk 20:00 óráig.
  • Szombaton Fogolykiváltó Boldogasszony ünnepéhez kapcsolódva a Rákóczi Vár Trinitárius udvarában 17:00 órakor rózsafüzért imádkozunk, melyet a szenvedélybetegekért ajánlunk Szeretettel várjuk a kedves híveket.  
  • Jövő vasárnap Szentírás vasárnapja. Kérjük a híveket, hogy bibliájukat hozzák a szentmisére, hogy azokat megáldhassuk. A 9-es szentmisében a megkezdődött iskolai évre a diákokra és tanáraikra kérjük a Szentlélek támogatását. Kérjük a diákokat, hogy iskolatáskájukat és hittankönyvüket hozzák magukkal, melyet a mise keretében megáldunk. Ugyanezen napon motorosok szezonvégi találkozójukat tartják, bekapcsolódnak a szentmisébe. Mise végén a bazilika mellett Isten áldását kérjük rájuk és járműveikre.
  • Szeptember hónapra szentmise szándékok előjegyezhetők  a plébánián vagy a sekrestyében. Akik az idei egyházadójukat még nem rendezték, ugyanezen a helyeken megtehetik.
  • Az egyházközség őszi zarándoklatát Szent László nyomában Nagyvárad - Nagyszalonta - Kolozsvár útvonalon tervezzük, október 21-22-23.-ra (szombat – vasárnap – hétfő). Két éjszaka Kolozsváron lesz a szállás félpanzióval, ami két vacsorát és két reggelit tartalmaz. A teljes költség 25.000 forint.  Jelentkezni a plébánián lehet, 10.000 forint előleg befizetésével.
  • Október 7-én egyházmegyei ministráns találkozó lesz Egerben, melyen részt vesznek a bazilika ministránsai is. Szombaton 9:30-kor ministráns foglalkozás kezdődik a plébánián. várjuk azokat a fiúkat akik már szolgálnak az oltár körül és azokat is akik szeretnének a ministránsokhoz csatlakozni.
  • Az egyházközség képviselőtestületének soron következő találkozóját szeptember 25-én, hétfőn 19:00 órakor tartjuk a plébánián.