A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-25 Monday.
Üdvözöljük Pál nevű látogatóinkat!
Holnap Vanda névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Évközi 25. vasárnap

  • Hétfőn reggel 8:00 órától 17:30-ig szentségimádást tartunk a bazilikában. 17:00 órakor zenés áhítat kezdődik.
  • Az egyházközség képviselőtestületének soron következő találkozóját szeptember 25-én, hétfőn 19:00 órakor tartjuk a plébánián.
  • Kedden az esti szentmise után Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyéje közelében.
  • Csütörtökön 16:30-kor a Szent Erzsébet Házban Dr. Papp Tibor kisvárdai paróchus, teológiai tanár tart előadást Ferenc pápa Laudate’si – kezdetű  enciklikájáról, a  Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és az Örömhírvétel Görögkatolikus Óvoda pedagógusainak. Szeretettel várjuk az érdeklődőket. 18:00 órakor közös szentmisén veszünk részt a Bazilikában.  
  • Pénteken az esti szentmisét követően csendes szentségimádást végzünk 20:00 óráig.
  • OKTÓBER 1-TŐL A  BAZILIKÁBAN AZ ESTI SZENTMISÉK 17:00 ÓRAKOR KEZDŐDNEK VASÁRNAP  ÉS HÉTKÖZNAP  EGYARÁNT. A VASÁRNAP DÉLELŐTTI MISÉK IDŐPONTJA NEM VÁLTOZIK. AZ OKTÓBERI RÓZSAFÜZÉRT MINDEN NAP AZ ESTI MISE UTÁN FOGJUK IMÁDKOZNI.
  • Az egyházközség őszi zarándoklatát Szent László nyomában Nagyvárad - Nagyszalonta - Kolozsvár útvonalon tervezzük, október 21-22-23.-ára (szombat – vasárnap – hétfő). Két éjszaka Kolozsváron lesz a szállás félpanzióval, ami két vacsorát és két reggelit, és a vasárnapi ebédet tartalmazza. A biztosítás is benne van az árban. A teljes költség 25.000 forint. Jelentkezni a plébánián lehet, 10.000 forint előleg befizetésével.