A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-04-13 Tuesday.
Üdvözöljük Ida nevű látogatóinkat!
Holnap Tibor névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Évközi 26. vasárnap

  • OKTÓBER 1-TŐL A  BAZILIKÁBAN AZ ESTI SZENTMISÉK 17:00 ÓRAKOR KEZDŐDNEK VASÁRNAP  ÉS HÉTKÖZNAP  EGYARÁNT. A VASÁRNAP DÉLELŐTTI MISÉK IDŐPONTJA NEM VÁLTOZIK. AZ OKTÓBERI RÓZSAFÜZÉRT MINDEN NAP AZ ESTI MISE UTÁN FOGJUK IMÁDKOZNI.
  • Ma az esti  rózsafüzér  után lesz a társulat szeptember havi titokcseréje.
  • A józseffalvai kápolnában mindennap 16:00 órakor kezdődik az októberi ájtatosság.
  • Hétfőn reggel 8:00 órától 16:30-ig szentségimádást tartunk a bazilikában. 16:00 órakor zenés áhítat kezdődik.
  • Kedden 9:00 órakor a Nővéreknél kezdődik a Boldog Mária Lujza csoport találkozója.
  • Kedden az esti szentmise után Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyéje közelében.
  • Csütörtökön 16:15-től szentségimádást végzünk, papi és szerzetesi hivatásokért imádkozunk.
  • Elsőpéntek következik, délelőtt otthonukban meglátogatjuk idős testvéreinket, hogy a szentségi Jézussal találkozhassanak. Ajánljuk a kedves híveknek az elsőpénteki szentgyónást és áldozást, a nagykilenced elvégzését is Jézus Szíve tiszteletére. Az esti szentmisét követően csendes szentségimádást végzünk 19:00 óráig.
  • Szombaton  Fatimai  ima délelőttöt  A májustól októberig tartó találkozók alkalmával az Abaúj-Zempléni Főesperesség papjai és hívei részvételével emlékezünk a Fatimai jelenések 100. évfordulójára. Szombaton 7:30-tól gyóntatás,  8:00-tól rózsafüzért imádkozunk elmélkedéssel,  9:00 órakor kezdődik a szentmise.  Szeretettel várjuk a Mária tisztelő kedves híveket patakról és a környékbeli településekről is.  A szentmisét követően gyalogos zarándoklat indul a város körül az itt élők lelki megújulásáért. Tájékoztatót a hirdetőben olvashatnak.
  • Az egyházközség őszi zarándoklatát Szent László nyomában Nagyvárad - Nagyszalonta - Kolozsvár útvonalon tervezzük, október 21-22-23.-ára (szombat – vasárnap – hétfő). Két éjszaka Kolozsváron lesz a szállás félpanzióval, ami két vacsorát és két reggelit, és a vasárnapi ebédet tartalmazza. A biztosítás is benne van az árban. A teljes költség 25.000 forint. Jelentkezni a plébánián lehet, 10.000 forint előleg befizetésével.