• AZ OKTÓBERI RÓZSAFÜZÉRT MINDEN NAP AZ ESTI MISE UTÁN IMÁDKOZZUK. KÉRJÜK A KEDVES TESTVÉREKET, HETENTE LEGALÁBB EGY-EGY ALKALOMMAL KAPCSOLÓDJANAK BE A KÖZÖS IMÁDSÁGBA.
  • A józseffalvai kápolnában mindennap 16:00 órakor kezdődik az októberi ájtatosság.
  • Hétfőn elmarad a szokásos szentségimádási nap.
  • Kedden 9.00 órakor a Nővéreknél tartják a Boldog Mária Lujza csoport találkozója. Kanyzia nővér várja a közösség tagjait.
  • Kedden az esti szentmise után Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyéje közelében.
  • Pénteken az esti szentmisét követően csendes szentségimádást végzünk 19.00 óráig.
  • Mindenszentekre készülve jövő szombaton 9 órától a temetőben az őszi levelek gereblyézéséhez kérjük a kedves hívek segítségét. Gereblyét hozzanak magukkal.
  • November 12-én, szombaton indul az elsőáldozásra készülők plébániai foglalkozása. Az elsőáldozásra  a  harmadik  osztályba  járók készülnek, de nagyobbak is jelentkezhetnek, akik még nem áldoztak. A gyermekek a hitoktatóiktól kapják meg a jelentkezési lapot, amit a szülők által kitöltve kérünk visszajuttatni.
  • Kérjük a kedves testvéreket, hogy  az évi egyházfenntartási hozzájárulásukkal, az úgynevezett  egyházadóval az idén is segítsék a egyházközség működését. Az eddig is befizetetteket hálásan köszönjük.
  • Az elmúlt hétfőn urnafal építése kezdődött a temetőnkben.
  • Már most hirdetjük, hogy november 1-jén, Mindenszentek napján 9:00-kor lesz a Bazilikában szentmise. Ne felejtsük, Mindenszentek napja parancsolt ünnep.   A temetőben 16:00 órakor kezdődik közös imádság. Halottak napján  17:00 órakor kezdődő szentmisét egyházközségünk minden elhunytjáért ajánljuk fel.

Teljes búcsú elnyerése

Aki a temetőt ájtatos lélekkel meglátogatja és legalább lélekben imádkozik a meghaltakért, november 1-tól 8-ig bezárólag mindennap teljes búcsút nyerhet,melyet egy elhunytért ajánlhat fel.

Természetesen a szokásos feltételekkel: gyónás, áldozás, imádkozás a pápa szándékára. (A pápa szándékára elegendő egy Miatyánkot és egy Üdvözlégyet imádkozni. Egyetlen gyónás elegendő mind a nyolc napra.)

Aki halottak napján meglátogat egy templomot vagy kápolnát, teljes búcsút nyerhet a szokásos feltételekkel. A templomlátogatás magában foglalja  egy Miatyánk és egy Hiszekegy elimádkozását a meglátogatott templomban. A szokásos feltételek ugyanazok, mint fent. Ugyanez a búcsú elnyerhető Mindenszentek ünnepén, valamint a Halottak Napját megelőző vagy követő vasárnapon is.