Current date is 2018-02-21 Wednesday.
Üdvözöljük Eleonóra nevű látogatóinkat!
Holnap Gerzson névnap lesz.

Advent 2. vasárnapja

• Advent az Úr születésére és a vele való végső találkozásra történő előkészület megszentelt időszaka. Alkalmat kínál számunkra Isten és embertársainkkal való kapcsolatunk átgondolására, a hit és a szeretet cselekedeteiben való elmélyülésre valamint a bűnbánatban a lelki megújulásra. Már a kezdetektől éljünk a gyónási lehetőségekkel. • Adventi reggelen 6:00 órára roráte misére és közös zsolozsmára várjuk a kedves testvéreket.

• Adventi lelkigyakorlatot tartunk szerdán és csütörtökön 17:00 órai kezdettel. A lelkigyakorlatot Szarvas István szikszói plébános, a Szent István Rádió és Televízió elnöke. 16:00 órától gyónási lehetőséget biztosítunk. SZERDÁN ÉS CSÜTÖRTÖKÖN NEM LESZ HAJNALI SZENTMISE!!!

• Hétfőn reggel 8:00 órától 16:30-ig szentségimádást tartunk a bazilikában. 16:00 órakor zenés áhítat kezdődik.

• Kedden reggel 9:00 órától a Boldog Mária Lujza csoport találkozója lesz a Nővéreknél. A hajnali szentmisét követően Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklye közelében. • Szombaton 10 órától a Szent Erzsébet Nővérek lelki napot tartanak, fiatalok számára. Lehetőség lesz egyéni és közös imádságra, lelki beszélgetésre, szentgyónásra. A nővérek szeretettel várják a fiatalokat. Bővebb információ a hirdetőn található.

• Jövő szombaton 8:00 órától kezdjük a templom karácsonyi díszítését, a fenyőfák elhelyezését, amihez főként férfiak segítségét kérjük. Azt követően takarításhoz várjuk az asszonyok segítségét.

• Jövő vasárnap 16:00 órától gyóntatás lesz a bazilikában. Több atya is érkezik, hogy a kedves hívek a kellő felkészülést követően elvégezhessék karácsony előtti szentgyónásukat, mely kiemelkedően fontos része az ünnepi előkészületünknek.

• A Karitász csoport szervezésében december 17.-ig tartós élelmiszergyűjtést tartunk. A karácsony előtt kiosztásra kerülő adományokat úgymond a Szent Erzsébet kötényébe, az ereklye közelében helyezhetjük el.

• Jövő évi falinaptár és kalendárium vásárolható a kegytárgyárus asztalnál.

• Kérjük a kedves testvéreket, hogy az évi egyházfenntartási hozzájárulásukkal, az úgynevezett egyházadóval az idén is segítsék az egyházközség működését. Az eddig befizetetteket hálásan köszönjük.

• Jövő évre szentmise szándékok már irathatók. • Kérjük, hogy akinek a kertjében van kivágásra váró fenyőfa, amit karácsonyra szívesen felajánlana a Bazilika számára, jelezze a plébánián vagy a sekrestyében.