Advent 4. vasárnapja

• Karácsony ünnepén Urunk Jézus Krisztus születését ünnepeljük.
  • Karácsony első napján – a régi egyházmegyei hagyományt követve - a persely adományokat az Egri Érseki Papnevelő Intézet működésének támogatására, a papnevelésre gyűjtjük.
  • Karácsony második napján is ünnepi  rend  szerint kezdődnek a szentmisék a Bazilikában.
  • Karácsony másnapján – kedden - Végardón a görög katolikus templomban római szertartású szentmisét tartunk, reggel 8 órakor.
  • Szerdán, az ünnep 3. napján szent János apostol az Egri Főegyházmegye védőszentjének ünnepe lesz. A szentmise 17:00 órakor kezdődik.
  • Pénteken az esti szentmise után 19:00 óráig csendes szentségimádást tartunk.
  • Jövő vasárnap a Szent Család ünnepe. Ünnepi szentmise kezdődik 9:00 és 10:30 órakor, melyet családjainkért ajánlunk fel. A szentmisék végén megáldjuk a jelenlévő családokat.
  • December 31-én, vasárnap  a  17:00  órakor kezdődő szentmisében hálát adunk Istennek az elmúlt esztendőért.
  • Január 1. hétfő az újév első napja, Szűz Mária Isten Anyja főünnepe és a béke világnapja. PARANCSOLT ÜNNEP, MELY SZENTMISÉN VALÓ RÉSZVÉTELRE HÍV MINKET!
  • Hálásan köszönjük az ünnepi előkészület közös, imádságos találkozásait. A megsegítettek nevében is hálásak vagyunk azért a 350 kilogramm élelmiszer adományért, amit a hívek felajánlottak és a Karitász csoport tagjai továbbítottak rászoruló testvéreinknek. Köszönjük a fenyőfa felajánlásokat és mindazok fáradozását, akik az ünnepi előkészület munkáiba is bekapcsolódtak.

A betlehemi Istengyermekkel való örömteli találkozást, áldott, szent karácsonyt kívánunk egyházközségünk minden tagjának és velünk ünneplő valamennyi testvérünknek!