• Hétfőn 8:00 órától 16:30-ig Szentségimádást tartunk a Bazilikában. Egész nap lehetőségünk nyílik az Úr Jézus előtt elcsendesedni, Vele lenni. 15:45-kor zenés áhítat kezdődik.
  • Kedden 9:00 órakor találkoznak a Boldog Mária Lujza csoport tagjai a Nővéreknél. Az esti misét követően Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklye közelében.
  • Szerdán megkezdődik a húsvéti előkészület kegyelmi  ideje a nagyböjt. A húsvétot megelőző hetek nagyobb odafigyelést és erőfeszítést követelnek tőlünk. Törekedjünk az egész egyházzal együtt elmélyülni Istennek értünk véghezvitt megváltó szeretetében, adjuk át magunkat a közösség szolgálatának, az elmélkedés és az imádság erejének. A nagyböjt a cselekvő szeretet gyakorlásának kiváló ideje.
  • Hamvazószerdán 9:00 órakor Iskolánk tanárai és diákjai részvételével szentmisét tartunk. A 17:00 órakor kezdődő szentmisében is lesz hamvazás. Aki teheti, kapcsolódjon be a közös imádságba, kérjük Isten áldását és a Szentlélek vezetését a nagyböjti napokra.
  • Ne felejtsük el, hogy hamvazószerda szigorú böjti nap, ami azt jelenti, hogy háromszor étkezhetünk és kerülnünk kell a húseledelek fogyasztását. A nagyböjti péntekeken is tartsuk meg a böjtöt!
  • A húsvéti előkészülethez tartozik a keresztúti ájtatosság. A Bazilikában péntekenként az esti mise után 17:45-től tartjuk. A héten a Szent Erzsébet Nővérek és a Szent Erzsébet Apostoli Közösség tagjainak a vezetésével.
  • Szombaton 9:00-kor kezdődik az elsőáldozásra készülők plébániai foglalkozása. 14:00 órakor tartjuk a Bazilikában a Szentlélek Szeminárium résztvevőinek negyedik találkozóját.
  • Jövő vasárnap a szentmiséket végén is lesz hamvazás.
  • A Józseffalvai kápolnában a mai vasárnap, 16:00 órakor kilenced kezdődik a Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária tiszteletére. A kápolnában csütörtök kivételével hétköznapokon reggel 7:00 órakor szentmisét tartunk.