Nagyböjt 2. vasárnapja

• A mai vasárnapon az országos gyűjtéshez kapcsolódva a katolikus iskolák javára kérjük a perselyadományokat. Nagylelkűen támogassuk iskoláink fenntartását.
  • Hétfőn 8:00 órától 16:30-ig Szentségimádást tartunk a Bazilikában. Egész nap lehetőségünk nyílik az Úr Jézus előtt elcsendesedni, Vele lenni.         15:45-kor zenés áhítat kezdődik.
  • Kedden 9:00 órakor a Nővéreknél találkoznak a Boldog Mária Lujza közösség tagjai. Az esti misét követően Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklye közelében.
  • Csütörtökön 16:15-kor Szentségimádás kezdődik papi és szerzetesi hivatásokért, a szentmisében is ezért imádkozunk.
  • Csütörtökön 18:00 órakor kezdődik az Egyházközség Képviselőtestületének találkozója a plébánián.
  • Péntek délelőtt meglátogatjuk otthonukban idős, beteg testvéreinket, hogy a szentségi Jézussal találkozhassanak.
  • A húsvéti előkészülethez tartozik a keresztúti ájtatosság. A Bazilikában nagyböjti péntekeken az esti mise után 17:45-től tartjuk. A héten a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola tanárai és diákjai vezetik az elmélkedéseket. A pénteki böjtről ne feledkezzünk el. Hétköznapokon is törekedjünk bekapcsolódni az Eucharisztia ünneplésébe.
  • Szombaton 9:00-kor az elsőáldozók foglalkozása kezdődik a plébánián, majd 13:00 órakor a Bazilikában a Szentlélek Szeminárium résztvevőinek hatodik találkozója.
  • Vasárnap 16:00-kor a Rózsafűzér Társulat március havi imaóráját és titokcseréjét tartjuk, majd a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
  • A Józseffalvai kápolnában csütörtök kivételével hétköznapokon reggel 7:00 órakor szentmisét tartunk. Miseszándék ott is kérhető. Péntekenként 16:00-kor keresztúti ájtatosság kezdődik.
  • Bazilikában március 4-től 18.-áig a Karitász Csoportvezetésével az országos gyűjtéshez kapcsolódva tartós élelmiszergyűjtést tartunk. Adományainkat szokott módon, Szent Erzsébet ereklyéje közelében helyezhet el. A karitászosok húsvét előtt juttatják el testvéreinkhez.