A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-25 Monday.
Üdvözöljük Pál nevű látogatóinkat!
Holnap Vanda névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Nagyböjt 3. vasárnapja

 • A mai vasárnap 16:00-kor a Rózsafűzér Társulat március havi imaórája és titokcseréje kezdődik, majd a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
 • Hétfőn 8:00 órától 16:30-ig Szentségimádást tartunk a Bazilikában. Egész nap lehetőségünk nyílik az Úr Jézus előtt elcsendesedni, Vele lenni.         15:45-kor zenés áhítat kezdődik. 18:00-kor kezdéssel Hitoktatóink találkozója lesz a plébánián.
 • Kedden 9:00 órakor a Nővéreknél találkoznak a Boldog Mária Lujza közösség tagjai. Az esti misét követően Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklye közelében. 18:00-kor a Család csoport tagjait várjuk a plébániára.
 • Csütörtökön 18:00 órakor kezdődik a Karitasz csoport találkozója a plébánián.
 • Péntek 9:30-kor Szentmisét tartunk az idősek otthonában.
 • A húsvéti előkészülethez tartozik a keresztúti ájtatosság. A Bazilikában nagyböjti péntekeken az esti mise után 17:45-től tartjuk. A héten az Rózsafűzér társulat tagjai vezetik az elmélkedéseket. A pénteki böjtről ne feledkezzünk el. Hétköznapokon is törekedjünk bekapcsolódni az Eucharisztia ünneplésébe.
 • Szombaton 9:30-kor a ministránsok és az akolitusok találkozója kezdődik a plébánián, majd 14:00 órakor a Bazilikában a Szentlélek Szeminárium résztvevőinek hetedik összejövetele.
 • Jövő vasárnap 9:00 órai Szentmisében az idén házasságot kötő jegyespárokkal találkozhatunk.                           
 • A Józseffalvai kápolnában csütörtök kivételével hétköznapokon reggel 7:00 órakor szentmisét tartunk. Miseszándék ott is kérhetők. Péntekenként 16:00-kor keresztúti ájtatosságot végzünk a kápolnában.
 • Bazilikában március 4-től 18.-áig a Karitász Csoportvezetésével az egyházmegyei gyűjtéshez kapcsolódva tartós élelmiszergyűjtést tartunk. Adományainkat szokott módon a Szent Erzsébet ereklye közelében helyezhetjük el, amit a karitász tagjai húsvét előtt juttatják el testvéreinkhez.
 • Már most hirdetjük március 15-16-17.-én nagyböjti lelkigyakorlatot tartunk, főtisztelendő Linzenbold József, kisvárdai plébános vezetésével.