Húsvétvasárnap

• Nagypénteken megkezdtük az ISTENI  IRGALMASSÁG NAGYKILENCEDÉT. Húsvéthétfőn 8:40-kor, a fényes hét további napjaiban az esti szentmise előtt 17:40-kor végezzük az irgalmasság rózsafüzérét és imáit.
  • A húsvétvasárnapot követő hét napjai kiemelkedő ünnepi időszaka egyházunknak, fényes hétnek is nevezzük. A húsvét nyolcadában végzett szent liturgia segít elmélyülni a húsvét misztériumában. Aki teheti, vegyen részt e napokon is a szentmiséken.
  • HÚSVÉTHÉTFŐN 9:00 és 10:30 órakor tartunk szentmisét.
  • A végardói görög katolikus templomban április 23-án és 30-án reggel 8:00-kor tartunk római misét.
  • Kedden a szentmise után imádkozzuk Szent Erzsébet litániáját.
  • Csütörtökön az esti mise után a bérmálkozásra készülők szüleinek tartunk megbeszélést a plébánia nagytermében. Az emeleti teremben lesz a Cursillo csoport találkozója.
  • Pénteken a szentmise után 20:00 óráig csendes Szentségimádást tartunk.
  • Szombaton 9:00-kor az elsőáldozók, 10:00-kor a bérmálkozók plébániai hittanórája kezdődik.
  • Jövő vasárnap az ISTENI IRGALMASSÁG ünnepe.
  • 17:00-kor az Öröm Útját,  a feltámadt Üdvözítő megjelenéseiről és találkozásairól szóló imádságos elmélkedést végezzük.
  • Ezúton is köszönetet mondunk a kedves híveknek az ünnepi előkészületben való buzgó részvételért,  a  nagyheti szertartásokon való találkozásokért.  Köszönjük a Bazilika Kórusa  az  Akolitusok  és a Ministránsok  szolgálatát.
  • Hálásan köszönjük a szentsír díszítéséhez nyújtott adományaikat.

Nagy szeretettel köszönjük a Boldog Mária Lujza Csoport tagjainak az új oltárterítőket.

Az Egyházközség Papjai és Képviselőtestülete nevében kívánunk áldott, örömteli húsvéti ünneplést, boldog találkozást a feltámadt Krisztussal és egymással!

FELTÁMADT KRISZTUS!    VALÓBAN FELTÁMADT!