A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-25 Monday.
Üdvözöljük Pál nevű látogatóinkat!
Holnap Vanda névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Húsvét 3. vasárnapja

  • Húsvétvasárnaptól a délutáni szentmisék 18:00 órakor kezdődnek.
  • Hétfőn 8:00 órától 17,30-ig szentségimádást tartunk a bazilikában.
  • Kedden 10:00 órakor találkoznak a Boldog Mária Lujza közösség tagja a Nővéreknél iskolánk diákjaival. A találkozó mottója: „Verset adok szeretettel”.
  • Kedden a szentmise után Szent Erzsébet ereklyéje közelében imádkozzuk litániáját. Napi életünk sokféle helyzetében bizalommal kérjük Szent Erzsébetünk közbenjárását.
  • Pénteken az esti misét követően 20:00 óráig szentségimádást tartunk.
  • Jövő vasárnap, a Jó Pásztor ünnepén, anyaszentegyházunk tagjai világszerte papi hivatásokért könyörögnek. Imádkozzunk mindannyian azért, hogy akiket az Úr papi szolgálatra hív, bátran merjenek válaszolni életük átadásával, és legyenek nagylelkűek a szolgálatban.
  • Az Egri Főegyházmegye fenntartásában működő Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskolánkban a 2018/19-es tanévre az első osztályos gyermekek beíratására az elmúlt héten volt lehetőség. Nagy öröm számunkra, hogy 42 gyermek beíratását kérték szüleik iskolánkba. Köszönjük Intézményünk és Tanáraink és a Fenntartó iránti bizalmukat. Köszönjük a kedves hívek imáit is. Nagy szeretettel várjuk a gyermekeket!
  • A sekrestye közelében helyeztünk el egy felhívást, „Lelki adoptálás” címen. Ennek elsődleges célja egy megfogant élet megmentése, imádság és áldozathozatal által. További célja az Isten által rendelt erkölcsi rend helyreállítása. A kihelyezett tájékoztató lapok elvihetők, rajta a szükséges ismeretek megtalálhatók. Május 6.-án, vasárnap az esti mise keretében tehetnek ünnepélyes fogadalmat azok, akik vállalkoznak egy-egy megfogant élet védelmére. Tájékoztatást Plószné Anikótól is kérhetnek az érdeklődők.
  • Az év előttünk álló időszakára szentmise szándékok még kérhetők. Erre, valamint az egyházfenntartási hozzájárulás rendezésére lehetőség van a plébánia hivatalban és a templomban is. Köszönjük az eddig jó szívvel adott támogatásukat!
  • Az Egyházközségi Képviselőtestület következő találkozóját április 23.-án, hétfőn 19:00 órakor tartjuk.