A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-04-13 Tuesday.
Üdvözöljük Ida nevű látogatóinkat!
Holnap Tibor névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Húsvét 5. vasárnapja

  • Hétfőn 8:00 órától 17:30-ig Szentségimádást tartunk a Bazilikában.
  • Kedden 09:00 órakor a Boldog Mária Lujza csoportot várja Kanizja nővér.
  • Kedden Szent Erzsébet oltárra emelésének 783. évfordulóján tiszteletét mélyítve ima estet kezdünk, melyet minden hónap első keddjén hasonlóképpen tartunk. 17:00-tól rózsafűzér, litánia, Szentségimádás, majd szentmise. Az ereklye közelében elhelyezett asztalnál följegyezhetjük, Szent Erzsébethez szóló kéréseinket, hálaadásunkat. Ezeket az első keddi szentmise szándékába belefoglaljuk.
  • Kedden május első napján megkezdjük a Loretói litániát, melyben kifejezzük Szűz Mária iránti szeretetünket. Májusban, a Bazilikában az esti mise után a józseffalvai kápolnában 17:00-kor kezdődik a litánia.
  • Csütörtökön 17:15-kor Szentségimádást kezdünk papi és szerzetesi hivatásokért, ugyanezen szándékra ajánljuk fel az esti misét.
  • Pénteken délelőtt meglátogatjuk otthonaiban elsőpéntekes idős beteg testvéreinket, az esti misét követően 20:00 óráig Szentségimádást tartunk.
  • Szombaton az elmúlt évek hagyományát követve fatimai imadélelőttöt tartunk. 7:30-tól gyóntatás, 8:00-tól Rózsafűzér elmélkedése, 9:00-kor szentmise katekézissel.
  • A sekrestye közelében helyeztünk el egy felhívást, „LELKI ADOPTÁLÁS” címen. Ennek elsődleges célja egy megfogant élet megmentése, imádság és áldozathozatal által. További küldetése az Isten által rendelt erkölcsi rend helyreállítása. A kihelyezett tájékoztató lapok elvihetők, rajta a szükséges ismeretek megtalálhatók. Május 6.-án, vasárnap az esti mise keretében tehetnek ünnepélyes fogadalmat azok, akik vállalkoznak egy-egy megfogant élet védelmére. Tájékoztatás kérhető és az imaközösségbe jelentkezni lehet Plószné Anikónál (aniko@gmail.com; +36 30 665 72 80).
  •  Vasárnap 17:00-kor Rózsafűzér társulat imaórája és titokcseréje kezdődik.
  • Az év előttünk álló időszakára szentmise szándékok még kérhetők. Erre, valamint az egyházfenntartási hozzájárulás rendezésére lehetőség van a plébánia hivatalban és a templomban is. Köszönjük az eddig jó szívvel adott támogatásukat!