A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-25 Monday.
Üdvözöljük Pál nevű látogatóinkat!
Holnap Vanda névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Évközi 24. vasárnap

  • A józseffalvai kápolna búcsúját, Szűz Mária szent neve tiszteletére ma, szeptember 16.-án, 11:00-kor tartjuk. A bazilikában a nagymise elmarad!
  • Hétfőn 08:00-tól 17:30-ig Szentségimádást tartunk a Bazilikában. 17:00 órától zenés áhítat kezdődik.
  • Hétfőn este a 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve, Krisztussal való kapcsolatunk elmélyítésére kezdjük el a Szentségimádás iskoláját. Ebben a 12 alkalomból álló sorozatban mindig lesz szentmise, az Oltáriszentségről szóló tanítás és Szentségimádás. Az első találkozást szeptember 17.-én, hétfőn 18:00 órakor tartjuk a bazilikában, majd hétfőnként folytatjuk december 3.-áig. Jelentkezni lehet a sekrestye közelében kihelyezett lapokon, valamint a plébánia hivatalban.
  • Kedden az esti szentmise után Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk, az ereklyéje közelében.
  • Szerdán az esti szentmisét követően 19:00 órakor kezdődik a Szentlélek imacsoport találkozója.
  • Pénteken, az esti szentmise után 20:00 óráig csendes Szentségimádást tartunk.
  • Vasárnap a 9:00 órai szentmisében a Szentlélek kiáradását kérjük az új iskolai és hittanos évre. A szentmisében imádkozunk a diákokért és tanáraikért majd megáldjuk az iskolatáskákat és tanszereket.
  • Vasárnap Fogolykiváltó Boldogasszony ünnepéhez kapcsolódva a Rákóczi Vár Trinitárius udvarában 17:00 órától rózsafüzért imádkozunk, melyet a szenvedélybetegekért ajánlunk fel. Az esti szentmisében megemlékezünk az egykor itt élt szerzetesekről. Szeretettel várjuk a híveket.
  • A következő hetekre szentmise szándékok előjegyezhetők a plébánián vagy a sekrestyében. Akik az idei egyházadójukat még nem rendezték, ugyanezen a helyeken megtehetik.