A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-25 Monday.
Üdvözöljük Pál nevű látogatóinkat!
Holnap Vanda névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Advent 1. vasárnapja

 • Advent első vasárnapjától a délutáni szentmisék 17:00órakor kezdődnek.
 • A mai nappal megkezdődött az Advent, a karácsonyi előkészület megszentelt ideje. Alkalmasak e napok a lelki elmélyülésre, a bűnbánat gyakorlására és a segítő szeretet megélésére. A Bazilikában minden hétköznap hajnali misét tartunk 6:00 órakor. A roráte misékben a zsolozsma reggeli dicséretét is imádkozzuk. Adventi hétköznapokon csak szombaton tartunk délutáni szentmisét. Minden nap lesz gyónási lehetőség a szentmisék előtt. A vasárnapi otthoni gyertyagyújtáshoz a szentmisék végén imalapot adunk a testvéreknek. Lelkiekben bővelkedő adventi napokat kívánunk, imádsággal segítsük egymást!
 • A Józseffalvai kápolnában az adventi időben kedden, pénteken és szombaton tartunk szentmisét reggel 7:00 órakor.
 • Ma 16:00 órakor tartjuk a Rózsafüzér Társulat december havi titokcseréjét, majd a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
 • Hétfőn 8:00-17:00-ig Szentségimádást tartunk a Bazilikában. 16:00-kor zenés áhítat kezdődik. A 17:00-kor kezdődő szentmisével folytatjuk a Szentségimádás iskoláját, majd következik az Oltáriszentségről szóló tanítás és a Szentségimádás. Mivel ez a befejező alkalom, a plébánián közös beszélgetésben megosztjuk tapasztalatainkat és agapét tartunk.
 • Kedden 9:00-kor a Nővéreknél találkoznak a Boldog Mária Lujza csoport tagjai. A hajnali szentmisében Szent Erzsébet elsőkeddi imaalkalmat tartunk: Szent Erzsébet közbenjárását kérve terjesztjük Isten elé azokat a kéréseket és szándékokat, amelyeket az elmúlt hónapban az ereklye közelében helyeztek el a kedves hívek. (Erre a jövőben is lesz lehetőség.)
 • Szerdán 19:00-kor a Szentlélek Imacsoport tagjai találkoznak a plébánián.
 • Csütörtökön a szentmisében papi és szerzetesi hivatásokért imádkozunk.
 • Pénteken meglátogatjuk otthonaikban idős és beteg „elsőpéntekes” testvéreinket, hogy szentségekhez járulhassanak.
 • Szombaton 9:00-kor az elsőáldozásra, 10:00-kor a bérmálkozásra készülők plébániai hittanórája kezdődik.
 • A Bazilika téli búcsúját, a Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatásának ünnepéhez kötődően,  jövő vasárnap a 10:30-kor kezdődő szentmisében tartjuk. A 9:00-ES MISE ELMARAD!A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Dr. Dolhai Lajos, az Egri Hittudományi Főiskola rektora. Nagy szeretettel hívjuk és várjuk a kedves testvéreket, hogy egyházközségünket közösen ajánljuk a Szűz Anya oltalmába.
 • A plébániai Karitász csoport tartós élelmiszer gyűjtést hirdet december 16-ig a rászorulók megsegítésére. A jó szívvel hozott adományokat Szent Erzsébet ereklyéje közelében helyezhetjük el.
 • Köszönjük az eddig befizetett egyházfenntartási hozzájárulásokat. Kérjük a kedves híveket, hogy valamennyien hordozzák szívükön egyházközségünket, imádsággal, szolgálattal és lehetőségeikhez mérten anyagi támogatásukkal is. Az egyházadót a jövőben is a plébánia hivatalban és a sekrestyében fizethetik be. Szentmise szándékok decemberre és már a jövő évre is jegyezhetők.
 • A sekrestye közelében található jövő évi kalendárium és falinaptár, valamint karácsonyi képeslapok, betlehemek, imakönyvek.
 • Kérjük, hogy akinek a kertjében van kivágásra váró fenyőfa, amit karácsonyra szívesen felajánl a Bazilikába, jelezze a plébánián.