A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-18 Monday.
Üdvözöljük Piroska nevű látogatóinkat!
Holnap Sára névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Évközi 2. vasárnap

  • A mai nap az elvándorlók és menekültek világnapja.
  • A mai vasárnappal megkezdődik az Ökumenikus Imahét, amikor együtt imádkozunk keresztény testvéreinkkel Krisztus követőinek egységéért. A városban január 21-25.-e között, hétfőtől péntekig, 17:00 órai kezdettel tartjuk a közös imaalkalmakat. Hétfőn és szerdán a sárospataki Szent József utcai görögkatolikus, kedden a bodroghalászi református, csütörtökön a városi református templomba, pénteken ide a bazilikába várjuk a kedves híveket. Részletes program a hirdető táblákon olvasható.
  • A jövő héten hétfőtől-péntekig a bazilikában reggel 07:00-kor kezdődnek a szentmisék. A józseffalvai kápolnában hétfőn és csütörtökön reggel nem tartunk szentmisét.
  • Hétfőn 8:00-tól 16:00-ig Szentségimádást tartunk a bazilikában.
  • Kedden 9:00-kor a Nővéreknél találkoznak a Boldog Mária Lujza csoport tagjai.
  • Szombaton 09:00-kor az elsőáldozásra, 10:00-kor a bérmálkozásra készülőket várjuk a plébániára. 08:00 órától kérjük a kedves hívek segítséget a karácsonyfák  elbontásához és utána a templom takarításához.   
  • Szentmise szándékok előjegyezhetők a templomban és a plébánia hivatalban. Élő és elhunyt szeretteinket a szentmisében bízhatjuk leginkább a gondviselő Istenre.