A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2021-01-18 Monday.
Üdvözöljük Piroska nevű látogatóinkat!
Holnap Sára névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Évközi 8. vasárnap

  • Ma (vasárnap) 16:00 órakor kezdődik a Rózsafüzér Társulat március havi imaórája és a titokcsere, majd a Jézus Szíve litániát imádkozzuk.
  • Hétfőn 8:00 órától 16:30-ig Szentségimádást tartunk a Bazilikában. Egész nap lehetőségünk nyílik az Úr Jézus előtt elcsendesedni, Vele lenni. 16:00-kor zenés áhítat kezdődik. Mise után a Szentlélek imacsoport tagjai találkoznak a plébánián.
  • Kedden 9:00 órakor a Nővéreknél találkoznak a Boldog Mária Lujza közösség tagjai. 16:00 órától Szent Erzsébet elsőkeddi imadélutánt tartunk. Kihelyezzük az Ereklyét, majd rózsafüzért, litániát és szentségimádást végzünk. A szentmisében kedves Szentünk pártfogásával terjesztjük Isten elé azokat a szándékokat, amit a hívek feljegyeztek az ereklye közelében.
  • Szerdán, hamvazószerdával kezdetét veszi a nagyböjt. A bazilikában 10:00 és 17:00 órakor tartunk szentmisét, amikor hamut szenteltünk, amivel a misék végén majd a jövő vasárnap keresztet rajzolunk a hívek homlokára. Ez a cselekmény bűnbánatra sarkall minket és arra indít, hogy az Istentől kapott időnket bölcsen használjuk fel. Hamvazószerda szigorú böjti nap. A böjti fegyelemben ez a húseledelektől való tartózkodást és a nap folyamán háromszori mérsékelt étkezést jelent.
  • Csütörtökön 16:15-től papi és szerzetesi hivatásokért imádkozunk a kihelyezett Oltáriszentség közelében.
  • Pénteken 9:30-kor szentmise kezdődik az Idősek Szociális Otthonában.
  • A húsvéti előkészülethez tartozik a keresztúti ájtatosság. A bazilikában péntekenként az esti mise után 17:45-től tartjuk. A héten a Boldog Mária Lujza csoport tagjai vezetik az elmélkedéseket. Ne feledkezzünk el a pénteki böjtölésről sem!
  • A józseffalvai kápolnában csütörtök kivételével hétköznapokon reggel 7:00 órakor szentmisét tartunk. Péntekenként 16:00-kor keresztúti ájtatosság kezdődik.
  • Szombaton 9:00-kor az elsőáldozásra, 10:00-kor a bérmálkozásra készülőket várjuk a plébánia foglalkozása.