A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2020-11-29 Sunday.
Üdvözöljük Taksony nevű látogatóinkat!
Holnap András névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Húsvétvasárnap

  • HÚSVÉTVASÁRNAP URUNK  FELTÁMADÁSÁT ÜNNEPELJÜK. 8:40-kor megáldjuk a húsvéti ételeket. A Bazilikában 9:00 és 10:30-kor és 18:00-kor ünnepi szentmisét tartunk.
  • HÚSVÉTHÉTFŐN 9:00 és 10:30 órakor kezdődnek a szentmisék. Az esti szentmise elmarad. A végardói görögkatolikus templomban reggel 8:00-kor tartunk római misét.
  • Nagypénteken megkezdtük az ISTENI IRGALMASSÁG NAGYKILENCEDÉT. Húsvétvasárnap és hétfőn a 9:00-es mise után, a fényes hét további napjaiban az esti szentmise előtt 17:45-kor végezzük az irgalmasság rózsafüzérét és imáit.
  • Kedden a szentmise után Szent Erzsébet ereklyéje közelében imádkozzuk litániáját.
  • Pénteken az esti szentmise 17:00 órakor kezdődik. 18:00 órakor kezdődik a Bazilikában a III. Sárospataki Nemzetközi Kórusfesztivál. A szervezők szeretettel várják a kedves testvéreket. A fesztivál programja a déli kapu hirdetőjében olvasható.
  • Jövő vasárnap az isteni irgalmasság ünnepén 17:00 órakor az „Öröm útja”, a feltámadt Üdvözítő megjelenéseiről és találkozásairól szóló, kivetített képekkel kísért elmélkedést végzünk. Az Isteni Irgalmasság ünnepén a szokásos feltételek elvégzésével teljes búcsú nyerhető. A 9:00-kor kezdődő szentmisében imádkozunk a jó termésért, „búzaszentelést” végzünk.
  • Pálházán jövő vasárnap 12:30-kor kezdődik az Isteni Irgalmasság napjának rendezvénye. 17:00 órakor szentmisére várják a híveket.
  • Az idei személyi jövedelemadó kétszer 1%-ával az idén is támogathatják a hívek egyházunkat és alapítványainkat. Kérjük az első 1% felajánlásával támogassák a Katolikus Egyházat, a második 1%-kot a „Sárospataki Bazilikáért” vagy a „Bazilika Orgonájáért” alapítványnak is ajánlhatják. Tájékoztató a sekrestye közelében.
  • Hálásan köszönjük a Kedves Testvéreknek az ünnep lelki felkészülésébe való bekapcsolódást. Köszönjük a nagylelkű adományaikat a szentsír díszítéséhez és a karitász csomagok elkészítéséhez.
  • Kérjük Istenünktől, hogy a húsvéti szent időben és cselekményekben betöltse szívüket és családjaik közösségét a feltámadt Krisztussal való találkozás öröme és békéje! Áldott húsvéti ünnepeket kívánunk Kedves Mindnyájuknak!