A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2022-08-09 Tuesday.
Üdvözöljük Emőd nevű látogatóinkat!
Holnap Lőrinc névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Húsvét 4. vasárnapja

 • Ma a Jó Pásztor vasárnapján papi hivatásokért imádkozunk. Szeretettel köszöntjük körünkben Barta Márton 5. éves és Szedmák Zoltán 1.éves kispapokat. Ma Ft. Juhász Ferenc érseki helynök a bérmálás szentségében részesítette egyházközségünk fiataljait.
 • Hétfőn 8:00-tól 17:30-ig Szentségimádást tartunk. 17:00-kor zenés áhítat kezdődik. Mise után a Szentlélek imacsoport tagjai találkoznak a plébánián.
 • Kedden 9:00 órakor a Nővéreknél találkoznak a Boldog Mária Lujza közösség tagjai.
 • Kedden a Szent Erzsébet Házban a Történelmi Társaság szervezésében, Tóth Gábor füzéri plébános tart előadást, „Egy úton Szent Erzsébettel Sárospataktól Kassáig” címmel. Szeretettel várják Szent Erzsébet barátait, tisztelőit.
 • Szerdán a Teremtésvédelemhez kapcsolódva a Katolikus iskola diákjaival és tanáraival a temetőnkben fogunk dolgozni és növényeket ültetni.
 • Pénteken az esti szentmise után csendes Szentségimádást tartunk 20:00 óráig.
 • Szombaton 9:00 órára várjuk az elsőáldozókat és a szülőket a bazilikába a szentségkiszolgáltatás előtti próbára, majd szentgyónásra.
 • Vasárnap a 9:00-kor kezdődő szentmisében lesz az elsőáldozás. Imádkozzunk értük. A 10:30-kor kezdődő szentmise elmarad!
 • Vasárnap 11:00-kor kezdődik a károlyfalvai búcsúi szentmise, Nepomuki Szent János ünnepéhez kötődően. A károlyfalvai hívek szeretettel várják a pataki testvéreket! (Ők sokszor itt vannak velünk a bazilikába.)
 • Májusban, a Szűzanyának szentelt hónap minden estéjén, az esti szentmise után imádkozzuk a májusi, Loretói litániát. Szeretettel hívjuk a kedves híveket!
 • Egyházmegyénk Főpásztora, Ternyák Csaba érsek úr, szeretettel hívja azokat az ifjakat és szabad állapotú férfiakat, akik szívükben meghallották az Úr Jézus hívó szavát a papságra és az Egri Érseki Papnevelő Intézet növendékei közé. Jelentkezési kérelmüket 2019. május 30-ig küldjék be az Egri Hittudományi Főiskola és Érseki papnevelő Intézet címére.
 • Az idei személyi jövedelemadó kétszer 1%-ával az idén is támogathatják a hívek egyházunkat és alapítványainkat. Kérjük az első 1% felajánlásával támogassák a Katolikus Egyházat, a második 1%-kot a „Sárospataki Bazilikáért” vagy a „Bazilika Orgonájáért” alapítványnak is ajánlhatják. Tájékoztató a sekrestye közelében.