A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2022-07-06 Wednesday.
Üdvözöljük Csaba nevű látogatóinkat!
Holnap Apollónia névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Úrnapja

  • A MAI VASÁRNAP ÚRNAPJA, KRISZTUS SZENT TESTE ÉS VÉRE ÜNNEPE. A bazilikában 9:00-kor kezdődik az ünnepi szentmise, amelyet szentségi, úrnapi körmenettel folytatunk. Megköszönjük az Úrnapi oltárok készítését a Nővéreknek, Iskolánk tanárainak, a Szent Erzsébet Ház dolgozóinak, a Szentlélek imacsoport, a Képviselőtestület, és a Karitász csoport tagjainak. A gyermekeknek a közös ünneplést az oltár körüli szolgálatot és a körmeneten a virágszirom hintést. MA A NAGYMISE ELMARAD!
  • Hétfőn egész napos Szentségimádást tartunk 8:00 órától. 17:00-kor zenés áhítat kezdődik.
  • Kedden a szentmise után Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk.
  • Pénteken Jézus Szentséges Szíve főünnepe az esti szentmisét követően a Jézus Szíve litániát imádkozzuk, majd csendes Szentségimádást tartunk 20:00 óráig.
  • Szombaton Szent Péter és Szent Pál főapostolokra az esti szentmisében emlékezünk.
  • Jövő vasárnap lesz a dorkói templom Jézus Szíve búcsúja. Az ünnepi szentmise 15:00 órakor kezdődik. Szeretettel várjuk a dorkói templomhoz kötődő testvéreket és Jézus Szíve tisztelőit.
  • A jövő vasárnapi perselyadományokat a világegyház gyűjtéséhez kapcsolódva a Római Szentszék javára kérjük. Az úgynevezett „Péter-fillér” gyűjtés bevételét a Szentatya jótékonysági célokra használja fel.
  • A nyári napokra lehet még szentmise szándékokat bejegyeztetni. Szentmisét kérhetünk és ajánlhatunk fel e világban élő és az élet másik oldalán lakó szeretteinkért.