A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2022-07-06 Wednesday.
Üdvözöljük Csaba nevű látogatóinkat!
Holnap Apollónia névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Szűz Mária szent nevének ünnepén

További képek itt!

Szeptember 15-én, gyönyörű szép idővel kísérve gyűltek össze Sárospatak Józseffalvi városrészén mindazok, akik hagyományaikat megtartva megünnepelték a kis kápolna búcsúját. Ft. Bereczkei Miklós plébános atya meghívására Ft. Polyák József kenézlői plébános, esperes látogatott el Sárospatakra és imádkozott együtt a legszentebb áldozatban az itt élőkért és elhunyt elődeikért. Szentbeszédében kiemelte Szűz Mária szerepét, sajátos viszonyát az Anyaszentegyházhoz, valamint Magyarország felett gyakorolt pártfogói szerepét. Mint Istenanya és egyházunk anyja, különleges tiszteletben tartjuk, akihez bármily baj van, nyugodtan fohászkodhatunk.