A bazilika története
Társintézményünk
Current date is 2022-08-09 Tuesday.
Üdvözöljük Emőd nevű látogatóinkat!
Holnap Lőrinc névnap lesz.
Harangjáték
Üvegablak kivilágítása
Minden nap 16.15-20.00-ig!

Három napos nyári tábor kirándulással egybekötve

A tanulók keresztény katolikus szellemben történő nevelése hosszú és sokrétű feladat, amit nagy odafigyeléssel és türelemmel kell végezni. A napközis tábor lehetőséget adott arra, hogy a gyermekek bibliai történeteken keresztül, játékos módon tapasztalják meg Isten jelenlétét, gondoskodását, a Szent Erzsébet nővérek, atyák, hitoktatók által. A tábor célja, a gyermekek lelki fejlődése, közösségépítése volt. Közös imával, kirándulással, városlátogatással és a játékos feladatok végrehajtásával a megélt élményeket haza tudták vinni és meg tudták osztani a családjaikban, baráti körükben.

A kirándulás első napja 2019. augusztus 29. (csütörtök).

-  Szentmise a bazilikában Keresztelő Szent János vértanúságának emléknapja.

- Zarándoklat a Sátoraljaújhelyi Kálváriára: keresztút elvégzése a Nemzeti Összetartozás jegyében, emlékezve az elcsatolt területekre.

- A Szár-hegyen játékos-ügyességi versenyek szervezése.

A kirándulás második napja 2019. augusztus 30. (péntek).

Az útvonal: Sárospatak- Varranó: szentmise, Boldog Anna Kolesárová emlékhelyének meglátogatása, előadás a tisztaság értékéről.  – Eperjes: kulturális program- Kassa: Szent Erzsébet dóm meglátogatása.

A kirándulás harmadik napja 2019. augusztus 31. (szombat).

Az útvonal: Sárospatak- Mezőkövesd: templomlátogatás, szentmise; Tiszafüred.

A napközis tábor eredménye, hogy az evangelizálás által a gyerekek közebb kerültek Istenhez, egymáshoz, a nővérekhez, atyákhoz. A tábor alatt barátságok szövődtek. A játékok, imák, kirándulások, biblia történetek feldolgozása által megtapasztalhatták Isten jelenlétét, szeretetét és a közösséghez való tartozás pozitív élményét.

IMG 20190830 133808 IMG 20190830 102324 IMG 20190830 160233 IMG 20190831 102155