Nagyböjt 3. vasárnapja

• Hétfőn reggel 8 órától 16.30-ig Szentségimádást  tartunk a bazilikában. Hétfőn tartjuk Szent József liturgikus ünnepnapját. A szentmisében áldást kérünk az édesapákra. A szentmise után bibliaóra kezdődik  a plébánián. Az Apostolok Cselekedete könyvét olvasva igyekszünk megismerkedni Krisztus első követőinek az életével.
  • Kedden a szentmisét követően Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk az ereklyénél. Bizalommal kérjük kedves  Szentünk  támogatását.
  • A nagyböjti idő sajátos imádsága a keresztúti ájtatosság, amely segíti a híveket Krisztus húsvéti misztériumának megünneplésére. A Bazilikában a nagyböjti péntekeken a szentmise után  ¾  6-tól végezzük.  Pénteken a Képviselőtestület  tagjai vezetik az  elmélkedéseket.
  • A nagyböjti időben ne feledkezzünk el a pénteki böjtről! Legyünk most buzgóbbak az imádságban is!
  • A jószívűség megélésére bátorít  bennünket a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia, amikor arra kér, hogy tartós élelmiszerek felajánlásával támogassuk rászoruló embertársainkat. A bazilikában március 20 és április 2. között helyezhetjük el adományainkat  Szent Erzsébet ládájába, az ereklye közelében.
  • A  józseffalvai  kápolnában  a  nagyböjt   folyamán  is  hétköznapokon  minden reggel  7  órakor szentmise kezdődik,  péntekenként  16 órától keresztúti ájtatosság.
  • Március 25-én, szombaton ünnepeljük Urunk születésének hírüladását. Reggel 7 órakor a kápolnában tarjuk az ünnepi szentmisét.
  • Szombaton  10  órakor  ministráns foglalkozás kezdődik a plébánián.
  • A szentsír díszítéséhez kérjük a hívek adományait, amelyet a hátsó perselybe tehetnek.
  • Nagyböjti lelkigyakorlatot tartunk a bazilikában március 26-án és 27-én, vasárnap és hétfőn a 17 órakor kezdődő szentmise keretében. A lelkigyakorlatos szentbeszédeket Főtisztelendő Felföldi László, a  Debrecen-Nyíregyházi  Egyházmegye  püspöki helynöke tartja. Nagy szeretettel kérjük a kedves híveket szánjanak időt a lelkigyakorlaton való részvételre. Ezeken az estéken is lesz gyónási lehetőség.