• Ma (vasárnap) 11:30-kor lesz a Hercegkúti Egyházközség búcsúja.
  • A józseffalvai kápolna búcsúja, Szűz Mária szent neve tiszteletére következő vasárnap, szeptember 16.-án, 11:00-kor kezdődik. A jövő vasárnap a bazilikában a nagymise elmarad!
  • szeptember 8.-án, 30 évvel ezelőtt helyezték el Szent Erzsébet ereklyéjét a Sárospataki Bazilikában. Ma délután 17:00 órakor Dr. Szabó Irén az ereklyéről tart előadást itt a bazilikában. Majd a szentmise előtt a kihelyezett ereklye közelében köszöntjük Szent Erzsébetet és azért imádkozunk, hogy Istennek átadott és felebarátai között szétosztott életét követni tudjuk. Szeretettel várjuk Szent Erzsébet tisztelőit.
  • Az új iskolai évvel valamennyi óvodában és iskolában megkezdődött a hitoktatás. Várjuk a gyermekeket a hittanórákra és a szentmiséken való találkozásra.
  • Hétfőn 08:00-tól 17:30-ig Szentségimádást tartunk a Bazilikában. 17:00 órától zenés áhítat kezdődik. Az esti szentmisét követően 19:00 órakor kezdődik a Szentlélek imacsoport találkozója.
  • Kedden az esti szentmise után Szent Erzsébet litániáját imádkozzuk, az ereklyéje közelében.
  • Szerdán a józseffalvai kápolnában a reggeli misét követően Szentségimádást tartunk 12:00 óráig.
  • Pénteken 9:30-kor szentmisét mutatunk be az Idősek Otthonában.
  • Pénteken a Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepén, az esti szentmisében kihelyezzük templomunk Szent Kereszt ereklyéjét hódolatra, majd 20:00 óráig csendes Szentségimádást tartunk.